Copyright © Novohradská knižnica 2015Martin Kiapeš

Načítavanie...Ponuka na školský rok 2017/2018 (II. polrok)

 

za 1 Kultúrny poukaz / 1€

 

Dielničky spojené s čítaním kníh na danú tematiku:

 1. Január – Namaľujem si svoju rozprávku - maľovanie temperovými farbami, kresba suchým pastelom
 2. Február – Po rozprávkových stopách P. Dobšinského - vymodeluj si z hliny svoj čarovný hrnček, perníkovú chalúpku alebo draka.
 3. Marec – Rozprávková krajina - vyrábanie zvieratiek, stromov a vtáčikov z odpadového materiálu a polystyrénových polotovarov.
 4. Apríl – Svet fantázie, kúziel a strašidiel - práca s keramikou, jej dekorovanie s použitím textilu, servítok, odpadového materiálu.
 5. Máj – Dúhovou krajinou - práca na koláži z odpadového materiálu (textil, filc, gombíky, stuhy...) jarné spracovanie rozprávkových postavičiek, kvietkov , dúhy...
 6. Jún – Tešíme sa na prázdniny – práca s odpadovým materiálom a farbami na tému prázdnin, čo by som chcel zažiť...

 

zadarmo / podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

 

Spolu to zvládneme – knihy nám pomôžu:

 1. Máj - Dúhovou krajinou – práca s odpadovým materiálom, jarné spracovanie koláží ako dúha, kvety a rozprávkové postavičky. Tvorivé dielne v troch cykloch na oddelení pre deti.
 2. Máj - Ako si krtko ušil nohavičky- workshop pod vedením umeleckej tkáčky a spracovateľky ľanu Ľubomíry Žilkovej dňa 11.5.2018
 3. Jún - Po rozprávkových stopách P.Dobšinského- práca so samotvrdnúcou hlinou a modelovanie z hliny na motívy rozprávok P.Dobšinského v troch cykloch.
 4. Jún - Výroba šperkov- workshop pod vedením šperkárky Janky Slávikovej, kde si deti vyrobia svoj vlastný šperk dňa 13.6.2018
 5. September - Rozprávková krajina-jesenné tvorenie z odpadového materiálu, listov, halúzok a rôznych plodov v troch cykloch.
 6. September - Dnes budem drotárom JA- pod vedením umeleckého drotára Júliusa Bútoru sa deti prenesú o niekoľko desaťročí späť a sami si vyskúšajú prácu s drôtom.
 7. Október - Namaľujem si svoju rozprávku- V troch cykloch tvorivých dielní sa s deťmi zameriame na kresbu suchým pastelom, maľovanie temperovými farbami na témy rozprávkových príbehov.
 8. Október - Vystrúham si husličky- Umelecký rezbár Ladislav Koblíček deťom priblíži spracovanie dreva na hudobný nástroj- husle
 9. November - Svet fantázie, kúziel a strašidiel- Práca s keramickými črepníkmi, dekorovanie s použitím textilu, machovej gumy a servítok. Tvorivé dielničky prebehnú v troch cykloch.
 10. December - Darčeky z „Rozprávkovej izbičky“- V cykle troch tvorivých dielničiek sa zameriame na vianočnú tematiku a s deťmi budeme vyrábať drobné darčekové predmety a dekorácie.

Tvorivé dielničky